Latvijas skolas soma

2023./2024. mācību gads
NOVEMBRIS

10.novembrī 8.klase apmeklē šokolādes fabriku "Laima". Iepakojuma dizaina attīstība rūpnīcā Laima - kas, kā, kad? Uz šiem jautājumiem 8.klase guva garšīgas atbildes. Pašu gatavotās šokolādes arī ir īpaša pieredze! Paldies skolotājai Sanitai!
laima
#latvijasskolassoma

OKTOBRIS

12.oktobrī 7.kl. skolēni ar vēstures skolotāju Raimondu devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur darbojās muzejnodarbībā “Kā dzīvoja senie ļaudis?”

Tās laikā skolēni papildināja zināšanas par senvēstures periodu Latvijā, iepazīstot daudzveidīgus arheoloģiskos priekšmetus - ieročus, darba rīkus, sadzīves priekšmetus, keramiku, rotas, apģērbu, kā arī stiprināja prasmes atpazīt un raksturot dažādus vēstures avotus.

Nodarbības gaitā skolēni praktiski darbojās ar arheoloģisko priekšmetu kopijām: māla trauku fragmentiem, krama rīkiem, bronzas cirvjiem, akmens laikmeta priekšmetu – harpūnas, makšķerāķa un bultu gala – 3D modeļiem.

Paldies, Raimonda!
#latvijasskolassoma
lss1Image removed.


lss4.oktobrī piedalāmies Latvijas skolas somas 5. gadu jubilejas konferencē. Atskats uz paveikto, ieteikumi un ceļavārdi jaunajam mācību gadam iedrošina izmantot plašo Latvijas skolas somas kultūras fondu arī turpmāk.
Kultūras ministre A.Logina atgādina, ka "kultūra ir mūsu intelektuālās izaugsmes nodrošinājums".
Latvijas skolas soma palīdz piedzīvot kultūru kopā, tā ir laba investīcija mūsu sabiedrībā, ļaujot iepazīt to, ko bērns vēlāk izmantos visu mūžu.
"Latvijas skolas soma iedeva telpu, kur izglītībai un kultūrai satikties,  savstarpēji bagātināties," akcentē Lilita Mačtama,Kuldīgas novada koordinatore.
#latvijasskolassoma
 


SEPTEMBRIS

29.septembrī 11.klase apmeklē
Dailes teātra izrādi
"Poēma par spēlmani".
spelm

Skolēnu pārdomas pēc redzētā:

  • Izrāde bija interesanta - tā atgādināja īsta cilvēka dzīvi.
  • Man patika izrāde. Izrāde izdzīvoja Klāva un Pētersona dzīvi ar vairākiem izteiksmes elementiem. Man ļoti patika horeogrāfija, jo tā bija progresīva un, manuprāt, ekspresionisma veids. Tomēr visvairāk man patika mūzika, jo pazinu gan koristus, gan komponistus.
  • Izrāde bija, manuprāt, par lugas rakstnieka dzīves notikumiem. Izrādē tika parādīti ļoti neparastā un reizēm uzreiz neizprotamā veidā rakstnieka galvenie dzīves notikumi.
  • Izrāde bija ļoti interesanta, spēju viegli iedziļināties notiekošajā, tomēr bija nedaudz pagrūti saprast galveno domu.
  • Teātris bija ļoti labs un interesants. Tā bija skaista izrāde, kuru es dažreiz nesapratu, bet man patika viss, ko es sapratu.
  • Man ļoti patika izrāde, bija interesanti un aizraujoši to skatīties.
  • Kaut es baigi nesapratu, kas tur notika (beigas tikai sapratu), bet bija gan bēdīgi, gan reizēm smieklīgi.
  • Ļoti daudzslāņaina izrāde, dažos brīžos bija jāpacenšas, lai tiktu līdzi. Pēc teātra bija, par ko padomāt. Ļoti talantīgs koris :)
  • Luga bija par dzīvi, mīlestību un visiem pieaugšanas procesiem, dažos momentos nevarēja saprast, kas notiek, bet dzīvē tā arī ir.
  • Man ļoti patika izrāde. Mans mīļākais aspekts bija tieši mūzika un tas interesantais veids, kā Pēteris Pētersons stāsta savu un Klāva stāstu vienlaicīgi. Man ļoti patika mūzika, jo tas izveidoja interesanto atmosfēru un emocijas.

#latvijasskolassoma
 

2022./2023. mācību gads

MARTS
Izrāde "Pinokio piedzīvojumi" Nacionālajā teātrī 1.-6.klase

FEBRUĀRIS
7.-12.kl.skolēni apmeklē jaunāko latviešu kino "Mātes piens".
1.-6.kl. "Namdaru darbnīca"

JANVĀRIS
Vidusskolēni un pedagogi apmeklē Dailes teātra izrādi "Brands".

DECEMBRIS
6.klase viesojas Dailes teātrī un izzina tā aizkulises.

OKTOBRIS
Šodien, 17.oktobrī, Patnis Latvijas skolas somas forumā satiek kolēģus no visas Latvijas.
Latvijas skolas soma ir:
- Kvalitatīva kultūras pieredze.
- Komandas darbs, kur strādā nevis stundas, bet darbus./A.Tūna/
- Vērtība, kas radīta un nākusi uz palikšanu. /N.Puntulis/
- Pieredze, kas paplašina visu mūsu debesis.
Paldies LNT aktieriem par muzikālo pārsteigumu, mūs priecējot pirmdienā, savā brīvdienā!
#Latvijasskolassoma
lss1


OKTOBRIS

Patnis izzina muzeju un teātri!
Šorīt 1.a klase Z. Lipkes memoriālā atklāja brīnišķīgu un emocionālu stāstu par drosmīgo Zigi un viņa sunīti Džeri.
Izrādē "Puika ar suni" (pēc I. Zanderes) tiek stāstīts, kā mazais puisēns un viņa ģimene palīdzēja glābt ebrejus. Stāstījums veidots bērniem saprotamā valodā, arī ar smieklīgām atkāpēm caur paša mazā puisēna domām, tomēr arī atklājot traģiskos vēstures notikumus.
Vecāki, esiet gatavi, ka bērni šovakar Jums uzdos lielus jautājumus - par karu, ebrejiem, geto, nacistiem.
Ž. Lipkes memoriāls - tā noteikti ir vieta, kur vērts atgriezties kopā ar ģimeni! 
#Patnis #latvijasskolassoma #lipkememorial
LSSSEPTEMBRIS
1.-3.klašu skolēni viesojās dzejnieka Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā, piedaloties atraktīvā nodarbībā "DzejDaba".
dz2022

2021./2022. mācību gads

APRĪLIS

FEBRUĀRIS

r1Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 11. februārī 1. - 3.klasēs ciemojās stāstniece Līga Reitere ar sākumskolā aktuālu un noderīgu glītrakstīšanas nodarbību.
Uzzinājām, kāda ir laba rakstāmrīka izvēle, cik svarīga ir stājas un attieksmes veidošana. Iepazinām pirkstu vingrinājumus, glītrakstīšanas un glītas dzīves likumus, kā arī praktiski izmēģinājām roku greznu burtu rakstīšanā.
 

 

DECEMBRIS

zsvZiemassvētku pasakas 1.-6.klasē 21.decembrī/digitāla koncertlekcija
Tuvojas Ziemassvētku gaidīšanas laiks, un dziedātājs Jānis Moisejs mūs aicināja doties līdzi uz salatēva namiņu, kurā dzirdējām mēs interesantākās Ziemassvētku pasakas no tādiem autoriem kā Hans Kristians Andersens, Margarita Stāraste, Brāļi Grimmi un Kārlis Skalbe, kā arī izdziedājām kopā skaistākās svētku dziesmas. 
Lai eņģeļi uz spārniņiem atnes laimi, prieku un piepildītas cerības!
Priecīgus svētkus!
Piedalās: Jānis Moisejs (dziedātājs), Annija Kopštāle (Latvijas nacionālās operas baletdejotāja).


NOVEMBRIS

Koncertlekcija “LĀČPLĒŠA DIENĀ” -  par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai, pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis - ciemojās Patnī ar audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā” . Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti .
"Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.
Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt.
Jo, zaudējis Latviju, tu zudīsi pats."
~Jānis Jaunsudrabiņš~
Mēs, patņi, vēlam Jums sirdssiltus Latvijas Republikas Proklamēšanas 103. gadadienas svētkus! Image removed. Image removed.

SEPTEMBRIS

kirsisMūzikas-Smaida-Skolotāju diena.
Īpašie viesi: Rūta Dūduma-Ķirse un Jānis Ķirsis.
Prieks kopā būt! Skolas pagalmā ieskanējās Jāņa un Rūtas muzikālais priekšnesums, ievedot skolēnus burvīgā mūzikas ceļojumā!
Koncertlekcija “MŪSU STĀSTS PAR RĪGU - tas ir aizraujošs, muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēsta par Rīgas, Latvijas galvaspilsētas kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni.
https://janiskirsis.com/musu-stasts-par-rigu/