Mentorings

SANTA IESMIŅA
Mentoringa programmas koordinatore

No 2020./2021. m.g. aizsākās mentora programma, lai mērķtiecīgi virzītus skolēnus jomām, kuras nakotnē varētu būt studiju vai darba joma.

Sarunas, aptaujas, anketas, tikšanās ar nozares speciālistiem - caur šīm un citām aktivitātēm Patnī vidusskolēni saņem vērtīgu atbalstu savu sapņu īstenošanai.

HOLLAND CODE, RIASEC TEST, ENG

mentoringa tests 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laika posmā no 01.09.2020.-16.10.2023. mentoringa vieslekcijās ciemojušies 23 profesionāļi, kā arī dažādas organizācijas. piemēram, FLEX apmaiņas programmas ASV, Cambridge English starptautiskais eksaminācijas centrs Baltic Council, Southwestern Advantage, LTRK, studiju ceļvedis Kalba. Mentoringa vieslekcijās ciemojušies arī Patņa absolventi, lai dalītos savā studiju un profesionālās dzīves pieredzē.

 • Jomas un tēmas, kuras vieslekcijās tika pārstāvētas:
  • IT, programmēšana
  • Arhitektūra
  • Projektu vadība, laika un darbu menedžments
  • Ķīmijas inženierija
  • Biznesa vadība
  • Banku nozare, vadība
  • Investīcijas
  • Žurnālistika
  • Jūrniecība
  • Uzņēmējdarbība
  • Komunikācija un sabiedriskās attiecības
  • Skatuves māksla - dejas
  • Akciju tirgus, investīcijas, finanšu pratība
  • Drošība
  • Politika
  • Kosmetoloģija, skaistumkopšana
  • Ugunsdzēsēji (VUGD)

2023./2024.mācību gads
MARTS

Mentoringa jeb karjeras izglītības vieslekcijā (21.03.) ciemojās mūsu absolvents Ansis Zīvers, LU FMOF students. Topošais (un jau esošais) fiziķis.
Fizika, studiju dzīve, sesijas, darba iespējas un, protams, arī ballītes. Paldies par dalīšanos, Ansi!

Mentoringa vieslekcija (7.03.), Patņa absolvente Sofija Berga (studē reklāmindustriju Berlīnē, SRH University of Applied Sciences, Brand Design and Advertising). Pieteikšanās studijām, sadzīviskie jautājumi, izaicinājumi un atziņas. Vienmēr ir sirdssilti satikt mūsu absolventus.
Sofija Berga dalījās savā vidusskolniece - studente dzīves posmā.

Ilze Lasmane - tikšanās ar tulci (5.03.). Par atšķirībām un kopējo tulkiem un tulkotājiem, par tulku darbu ES institūcijās, iejušanās tulka lomā ar vienkāršu ēnošanas uzdevumu.
tulce


tulce2


 

FEBRUĀRIS

Mentoringa vieslekcija - žurnālists Gundars Rēders.
reders

JANVĀRIS

Mentoringa vieslekcija. Kaspars Kotāns, personāla atlases (HR) nodaļas vadītājs. Darba tirgus situācija, pieprasījums, kas no topošajiem darba ņēmējiem un devējiem tiek sagaidīts. SR: esmu uzzinājis par vakanču situāciju/pieprasījumu/darba tirgus pašreizējo situāciju, zinu, ko no manis kā darbinieka vai darba devēja sagaida.

DECEMBRIS

Mentoringa vieslekcija 10./11.12. kl.- Baltic Council pārstāve I. Saulīte-Bēniņa (Cambridge, IELTS eksāmeni + ceļvedis studijām ārzemēs)

NOVEMBRIS

23.novembris. Mentoringa vieslekcija - datu zinātnieks Dāvis Ozols, KPMG.
30. novembris. Mentoringa vieslekcija - PALĪDZĒSIM.LV dibinātāja un vadītāja Ilze Skuja.

OKTOBRIS


bar19.oktobris.
Absolvents Kristers Jansons dalās ar studiju uzsākšanas pieredzi Nīderlandē un darba pieredzi Norvēģijā.

ment5. oktobris.
11. un 12. kl. mentoringa vieslekcijā KALBA.
Ceļvedis karejas izglītībā un studijām ārzemēs.
Iedrošinām jauniem horizontiem! 

SEPTEMBRIS

mmm21.septembris.
Lai sekmētu jauniešu interesi un izpratni  par uzņēmējdarbību un iespējams sagatavotu tos biznesa videi gan Latvijas, gan starptautiskajiem tirgiem, "Patnī" viesojas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis  ar 11.,12.kl. skolēniem tiekas meistarklasē, kuras ietvaros audzēkņiem tiek sniegtas praktiskas zināšanas par uzņēmējdarbību, tās nozīmi un lomu tautsaimniecības izaugsmē un katra indivīda labklājībā.


ment411.septembris.
Par FLEX apmaiņas progammu ASV 9./10.kl. skolēniem. Lektore Laura Lucaua.2022./2023. mācību gads

APRĪLIS

Mentoringa vieslekcijā arī Patņa absolventi! Anna Liede stāsta par pāreju ‘vidusskolēns Patnī - jurisprudences students LU’. Paldies, Anna!

Mentoringa vieslekcija. Pateicamies ugunsdzēsēju kapteinei Kristīnei Daņiļenko, kura pastāstīja par ugunsdzēsēja profesiju, civilo aizsardzību un ugunsdrošību.

MARTS
Mentoringā Madara Brauere, pārdošanas līdere. Laika plānošana (precīzāk, pašdisciplīna) un darbu prioritizēšana. Mīti par ‘multitasking’ un citi noderīgi knifi un atziņas mūsu vidusskolēniem. Paldies, Madara, ka jau atkārtoti izglīto un iedvesmo mūsu jauniešus!


OKTOBRIS
A.Vorobjova izglītojoša praktiskā nodarbība tēmā "Plaģiātisms", tā veidi, nepieņemamā daba un sekas

11. un 12.kl. nodarbība

MENTOR1

10.klases nodarbība
ment10

SEPTEMBRIS

Vieslekcija.
Finansists/baņķieris Reinis Rubenis.
Turpinām iepazīstināt skolēnus ar dažādu industriju/profesionālo jomu speciālistiem, kuri dalās savā studiju un darba pieredzē.

Vieslekcija. "Alianses pret korupciju" direktore Inese Tauriņa.
Nodarbības mērķis saistīts ar gaidāmajām vēlēšanām; diskutējam par balsošanas nozīmi, politiku. Nozīmīgas sarunas par to, kā izvērtēt kandidātus.

2021./2022. mācību gads
ATSKATS UZ 21./22.m.g.

 • Īstenota pašizpēte (personības un karjeras testi.
 • Veiksmīgs darbs grupās - atbildēt uz jautājumiem, izpētot darba tirgu, vakanču piedāvājumus, pieprasītākās prasmes, sagaidāmo izglītību,  untml.
 • Īstenotas MS Teams un arī 1 klātienes tikšanās mentoringā (vieslekcijas, kopā 8)Vieslekcijā PR speciāliste Marta Mackeviča.Marita Liepiņa - zviedru uzņēmuma "Oriflame" biznesa partnere​​​​​
 • ​​​​​​​Sniedze Sainsa - finansiste/banķiere, skolotāja. Šobrīd koučs/supervizors.
 • Uzņēmējs, drošības speciālists Kārlis Apalups.
 • Pasākumu organizatore, profesionāla dejotāja Oļesja Aļeksova
 • Uzņēmējs Harijs Ābele.
 • Sabiedriskās attiecības un komunikācija, Arnita Beinaroviča​​​​​
 • ​​​​​​​Madara Brauere, pārdošanas līdere: Tava izaugsme un Tava karjera. Praktiskais uzdevums BE-DO-HAVE vision. Vasaras darba iespējas Latvijā un ASV. Klātiene.

SEPTEMBRIS
Mentorings_1Šogad Mentoringa vieslekcijas atklāja Marta Mackeviča, PR un komunikāciju speciāliste. Marta Mackeviča dalījās savas karjeras atziņās, piedzīvojumos, laimes un izaicinājumu brīžos, un aicināja mūsu vidusskolēnus nebaidīties no grūtībām un ar pilnu jaudu attīstīt savu potenciālu!

 

JANVĀRIS

liepina🌎28.01.MENTORINGA vieslekcijā pie mums ciemojās Marita Liepiņa (zviedru uzņēmuma Oriflame biznesa partnere) un Loreta Liepiņa (Oriflame jaunā uzņēmēja). Dāmas uzsvēra prasmi spēt adaptēties mainīgajā pasaulē. Milzīgs spēks ir komandā un tās saliedētībā. Būtiski ir stipri ticēt saviem mērķiem un galvenais - sapņot! Tiem, kas apmaldījušies piedāvājumu un iespēju klāstā, Marita aicina uz lapas uzrakstīt 100 (!!!) sapņus/vēlmes. Īstais izkristalizēsies.


JANVĀRIS
SNIEDZE🌍Mentoringa vieslekcija no Francijas - Sniedze Sainsa. Matemātikas skolotāja, finansiste/baņķiere un tagad koučs/supervizors. Jebkas, ko mēs darām un mācāmies, mums kādreiz noderēs. Ikviens darbs un mācības ir dzīves pieredze, kas palīdz augt, tikt galā ar dažādām situācijām un grūtībām, mācīties, būt elastīgam dzīves izmaiņām’.


FEBRUĀRIS
APALUPSMentoringa vieslekcijā uzņēmējs, drošības speciālists Kārlis Apalups. Kārlis aicina jauniešus vidusskolā ņemt pretī visu, ko vien var. Piedalīties Ēnu dienās, projektos, no katra mācību priekšmeta un stundas ņemt maksimālo. Zināšanās ir spēks! Kārlis piekrita kādu reizi skolēnus izglītot arī par kiberdrošības jautājumiem, kas digitālai paaudzei un laikmetam ir īpaši būtiski.

 


FEBRUĀRIS
OLESJAŠodien mentoringā ciemojās aktīvā Oļesja Aļeksova. Beigusi RTU ekonomistus, ir pasākumu organizatore un profesionāla dejotāja. Oļesja aizrautīgi dalījās par projektu, Erasmus braucienu, pašpārvalžu un citu organizāciju sniegtajām iespējām un mācībām. Ikdienā, gandarījuma un arī izaicinājuma brīžos Oļesja aicina vienmēr atcerēties mērķi - kāpēc un kādas idejas vārdā darām to, ko darām.

 

MARTS
abeleMentoringā pie mums viesojās uzņēmējs Harijs Ābele. Harijs uzsver komunikācijas prasmju būtiskumu, kā arī iedrošina skolēnus strādāt ar sevi, analizēt sevi un dzīvē darīt to, kas patīk un padodas, nevis tikai akli dzīties pēc trendiem un/vai algas cipariem.