2023./2024.mācību gads. Oktobris.

 
16.oktobris

gaPie 11.klases vispārizglītojošā virziena teātra mākslas stundā viesojās aktieris Gundars Āboliņš. Sarunas par teātri un dzīvi. Īpaši un neatkārtojami.

Paldies Meistaram!

Un paldies sk. Gunitai💥fant11.oktobris
Tikšanās ar fantāzijas žanra rakstnieci Lauru Dreiži 9.klasei ļāva uzzināt, kur rodas nepārvarama vēlme rakstīt, kāds ceļš ejams, lai izdotu pirmo un nu jau devīto grāmatu, kā arī redzējām 10. grāmatas manupskriptu.
 “Es nezinu, kā varētu izdzīvot bez rakstīšanas. It kā trūktu kādas ķermeņa daļas. Pirmā nojauta, ka gribu būt rakstniece,  man bija 6 gados. Skolā uzdeva mājas darbu – uz papīra lapas bija auns, kuram jāsavelk cilpas. Mammai paziņoju, ka to nezīmēšu - bezjēdzīgi, bet mamma teica: “Sēdi, zīmē, es tev palasīšu priekšā.” Mamma lasīja “Gredzenu pavēlnieku”, un es tikmēr zīmēju aunu. Es klausījos, it kā būtu noburta. Varēju visai klasei tos aunus sazīmēt. Tā aizsākās mana interese par fantāzijas literatūru.” Paldies skolotājai Gunitai par vērtīgi fantastisko pieredzi!

 

 

 17kl2.oktobris
7.kl. skolēni ar vēstures skolotāju Raimondu devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur darbojās muzejnodarbībā “Kā dzīvoja senie ļaudis?” Tās laikā skolēni papildināja zināšanas par senvēstures periodu Latvijā, iepazīstot daudzveidīgus arheoloģiskos priekšmetus - ieročus, darba rīkus, sadzīves priekšmetus, keramiku, rotas, apģērbu, kā arī stiprināja prasmes atpazīt un raksturot dažādus vēstures avotus.Nodarbības gaitā skolēni praktiski darbojās ar arheoloģisko priekšmetu kopijām: māla trauku fragmentiem, krama rīkiem, bronzas cirvjiem, akmens laikmeta priekšmetu – harpūnas, makšķerāķa un bultu gala – 3D modeļiem. Paldies, Raimonda! 🤍pet9.oktobris
Par Pēteri Pētersonu vissirsnīgāk un trāpīgāk var stāstīt tikai tie, kuri bijuši viņam ļoti tuvi. Šodien “Patnī” satikšanās ar režisora meitu Karīnu Pētersoni, kura 11. klases skolēniem ļauj ielūkoties gan P.Pētersona, gan savas personības tapšanas notikumos. Kāds bija P.Pētersons?  “Viņš bija ekspansīvs, skaļš un spējš,  tik ārkārtīgi spontāns. Viņš bija ģēnijs - varbūt tāpēc dzīve līdzās viņam nebija viegla,” atceras K.Pētersone. Sarunas gaitā uzzinām, kāpēc tēvs visu mūžu tiek saukts par Runci, kādēļ Kr.Barona  ielas 20 ēka šodienas sarunā ir tik zīmīga un kāpēc 9. oktobris K.Pētersones dzīvē, atceroties tēvu, ir liktenīgs.
Paldies sk.Gunitai par iespēju ieraudzīt P.Pētersonu citā tuvumā!


9.oktobris
8.kl. "Ciemojāmies vienā no lielākajiem ražošanas uzņēmumiem “Karavela”. Uzzinājām, cik dažādu profesiju pārstāvji strādā šeit. "Šis uzņēmums varētu būt potenciāla darba vietā vairākiem 8.klases audzēkņiem, jo viņu sapņu profesijas ir šeit sastopamas. Pateicamies par brīnišķīgām dāvanām: brokastīs varējām nodegustēt Karavelas bagātīgo piedāvājumu, tai skaitā vegānos konservus. 🐠🍽️

Paldies audzinātājai Sanitai, kā arī uzņēmumam Karavela par uzņemšanu!
kk
 

 

kara6.oktobris
9.klase apmeklē Kara muzeju. Tēma - Pirmais pasaules karš Latvijā un latviešu strēlnieki🇱🇻

Paldies skolotājam Klāvam!

 
lv koncPirmais koncerts ciklā "Mūzika Tev" 1. - 3. klasēm.
Kāpēc mums patīk? Tāpēc, ka tas paver daudzveidīgas iespējas:
- pārliecināmies par kārtības un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu realitātē;
- redzam savas pilsētas vidi caur sabiedriskā transporta logiem;
- satiekam vienaudžus no citām skolām;
- iepazīstam kultūru.