Klavierspēle

Inga Gaile
Inga Gaile

Beigusi profesora Igora Kalniņa klavieru klasi konservatorijā, turpinājusi mācības LU un RPIVA, ieguvusi doktora grādu augstskolas pedagoģijā. Pirmsskolas, skolas un interešu mūzikas izglītības laukā darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, vada seminārus un meistarklases, izstrādā metodiskos materiālus, producē mūzikas ierakstus un vada mūzikas nodarbības. Autore dziesmu albumiem, sarakstījusi grāmatu “Kā veidot muzikālu uzvedumu”, rakstījusi mūziku izrādēm un citām kultūras norisēm.

"Audzēkņu muzikalitāte attīstās praktiskā darbībā balstītā mācību procesā. Skolēni iemanto prasmes, kas nodrošina brīvu uzstāšanos publiskā vidē, palīdzot veidoties par elegantu un drosmīgu radošu profesionāli."

Inga Siliņa
Inga Siliņa

Klavierspēles pamatus apguvusi Auces Mūzikas skolā, Jelgavas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet pedagoģijas maģistra grāds iegūts Latvijas Universitātē. Mūzika ir ne tikai darbs, bet arī vaļasprieks. Katrs audzēknis ir pelnījis šo dāvanu - mūzikas pieskārienu savai dvēselei, spēju to iepazīt, izzināt un iemīlēt. Un pat, ja tālākajā dzīves gājumā nevilina profesionāla mūziķa ceļš, ieguvums nezudīs, tas nenoliedzami paplašinās prasmju loku, pieredzi un bagātinās dzīvi.

"Instrumenta spēle ir regulārs, rūpīgs, nenogurstošs darbs vingrinoties un
milzīgs gandarījums sasniedzot vēlamo rezultātu, iepriecinot klausītāju."

Elizabete Bērziņa
Elizabete Bērziņa

Klavierspēli apgūst no 5 gadu vecuma, absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, ieguvusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un pusgada garumā ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros mācījusies un guvusi pieredzi Ferenca Lista Mūzikas akadēmijā Budapeštā, Ungārijā.

Pašreiz studē maģistrantūrā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Toma Ostrovska klasē.

Regulāri piedalās meistarklasēs pie starptautiski atzītiem pianistiem. Kā solo pianiste un kamermūziķe ir dažādu starptautisku konkursu laureāte un aktīvi piedalās klasiskās mūzikas festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs. Sadarbojusies un sniegusi koncertus ar JVLMA Simfonisko orķestri, kā arī Ķekavas Jauniešu orķestri festivālā "Young Concerts" Vācijā. Aktīvi koncertē gan kā soliste, gan kā kamermūziķe.

2019.gadā kopā ar saksofonistu K.Vanagu izveidojusi un sniegusi koncertu ciklu ''Lauskas''. ERASMUS programmas ietvaros sniegusi kamermūzikas koncertus Budapeštā, kopā ar vijolnieci C. Jungu.

2020.gadā ieguvusi Latvijas Konservatorijas klavierspēles profesora Oļģerta Zīversa balvu.

Arvis Lapkovskis
Arvis Lapkovskis

Klavierspēli apguvis Gulbenes Mūzikas skolā, vēlāk Jāņa Ivanova Mūzikas vidusskolā, ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētā profesora Jura Žvikova klasē.

Gan kā solists, gan kā koncertmeistars regulāri piedalās dažādos projektos un meistarklasēs, papildinot pieredzi un zināšanas.

Paralēli klavierspēles pedagoģijas darbam ir arī koncertmeistars, nereti apgūst jaunu mūzikas instrumentu spēli un veido kompozīcijas.

Labprāt piedalās dažādos projektos, iegūstot jaunu pieredzi. Nebaidās no izaicinājumiem un ar prieku muzicē jebkurā vietā!

Gabriela Goldmane
Persona