2019./2020.m.g. kopsavilkums par attālinātajām mācībām.

skatīt šeit


Vebinārs
"IEROBEŽOJUMS-EMOCIJAS-RĪCĪBA"


Mācīšanās palīgs attālinātajās mācībās


“Pašvadītas mācīšanās ceļvedis”.

Tas tapis Swedbank emocionālās labklājības programmas “Stiprāki kopā” ietvaros.
Projekta komandā arī Bruno Bahs – IM absolvents, privātās vidusskolas “Patnis” mākslas skolotājs.

Attālinātas mācības 2020./2021.m.g.
Attālinātais mācību process 10. un 11.klasē 2020./2021.m.g. 1.semestrī. Mācību process tiek nodrošināts MS Teams platformā.
ATTĀLINĀTAIS MĀCĪBU PROCESS 10. UN 11.KLASĒ
KLASE I NEDĒĻA II NEDĒĻA
10. KLASE TREŠDIENA CETURTDIENA
11. KLASE PIRMDIENA TREŠDIENA
Attālinātas mācības 2019./2020.m.g.
Attālinātās mācībās ir realizētas jau pilnas 5 nedēļas. Ir izmēģinātas dažādas metodes - pirmajās nedēļās saglabāts ikdienas stundu saraksts ar atbilstošiem darba plāniem, kad novērojumi liecināja, ka pamazām iestājusies rutīna. Nomainījām to pret nedēļu, kurā mācību saturs integrēts, katru dienu nosakot vienu mācību priekšmetu par dominanti. Taču šobrīd, kad saule spīd aizvien ilgāk, kad Latvija ir ziedos un gaida savu svētku dienu - 30 gadus kopš neatkarības atjaunošanas, ģimenēm tiek dota iespēja vairāk laika veltīt vērojumiem dabā, bērniem uzdevums eksperimentēt ar sēklu dīgšanu, veicot pētījumu un nedēļas mācību saturs tiek īstenots brīvā formā, lai katrs varētu izvēlēties laiku un veidu pēc sava bioloģiskā ritma. Joprojām piedāvājam ikdienas iespēju satikties "Patņa" virtuālajā skolā, lai rastu atbildes uz jautājumiem - kādi bija mani dienas uzdevumi? kā es ar tiem tiku galā? kuri uzdevumi bija jāizpilda nekavējoties, bet kurus varu izdarīt vēlāk? kā man labāk plānot savu aktīvo un brīvo laiku? Mēs ticam, ka šīs arkārtas situācijā gūtās prasmes mums noderēs, kad atgriezīsimies dzīvā ikdienā!

2.kl.nedēļas darba plānu skatīt šeit.
#attālinātasmācības #skolotājaEva #2klase
#eslasugrāmatas #manaskola
#tavaklase
Patnis līdzdarbojas projektā "Tava klase", nodrošinot daudziem Latvijas skolēniem iespēju apgūt mācību saturu. Šodien mūsu matemātikas un dabaszinību skolotāja Agnija Beinere stāstīja par ūdens veidiem dabā, piedāvāja iespēju pašiem pagatavot Nāves jūras un Baltijas jūras ūdeni. Nākamā tikšanās 6. maijā, kad pētīs upes un to veidus.

7. stunda "Ūdeņi un tā veidi" var noskatīties šeit:
Gatavošanās posms 2019./2020. mācību gada eksāmeniem
Gatavošanās posms 2019./2020. mācību gada eksāmeniem var būt īpaši satraucošs, jo vēl ir daudz neskaidrību par pārbaudījumu norisi un formu. Lai atbalstītu 9. un 12. klases skolēnus šajā sarežģītajā laikā, uzdevumi.lv ir sagatavojuši informatīvu materiālu, kā visefektīvāk izmantot Uzdevumi.lv, gatavojoties eksāmeniem.

Informāciju par gatavošanos eksāmeniem ar Uzdevumi.lv meklē šeit.
Pedagogu pārdomas par attālinātā darba 5 nedēļām
Aprīlī Patnī tika veikta pedagogu aptauja par aizvadītajām 5 attālinātā darba nedēļām. Pārdomas strukturētas SVID konceptā, īpaši izceļot 3 skolas balstus: pedagogi-skolēni-vecāki. Aptaujas moto ir kāda pedagoga izteiktais vēlējums turpmākajām attālinātā darba nedēļām:

“Katru dienu pilnveidoties. Šī skola ir nākotne!”

prezentāciju skatīt šeit.

Uzslava!
Šis laiks ir forsējis skolēnus strauji pieaugt ar temiņu "vakar", uzņemties atbildību par savu rīcību un rīkoties pašvadīti. Ir jāatzīst, ka mūsu sestklasnieki tiek lieliski ar to galā, tāpēc "paldies" un "lepojos" būs pašā laikā!
Attālinātajām mācībām ir savas priekšrocības. Īpašs prieks par to dabaszinību stundās, jo nu par dabu var mācīties arī dabā - "iziešana no skolas" šeit nekādi netraucē citiem mācību priekšmetiem. Aicinām iepazīties ar kādas 5. klases skolnieces darbiņu. Secinājumi fantastiski! Esiet pacietīgi, sagaidiet līdz beigām, kad virtuālās lapas pašas nomainīsies.


Latvija māca un mācās ATTĀLINĀTI! Informācija, praktiski rīki un padomi. Doties uz adresi!
Aicinām regulāri lasīt aktuālo informāciju Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļa vietnē IZM aktualitātes
Rokasgrāmata skolām “Latvija māca un mācās attālināti!” (LV, RU) . 3 valodās pieejamie visi vizuālie materiāli (tiek papildināts, tiklīdz ir jauni) Rokasgrāmata skolām “Latvija māca un mācās attālināti!”
Visu laiku tiek papildināta noderīga informācija par #MāciesMājās IZM Mācības attālināti
Valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ visa aktuālā informācija par CE, eksāmenu un valsts pārbaudījumu norisi pieejama Valsts izglītības satura centra tīmekļa vietnē .
Vecāku un skolēnu aptaujas rezultāti par 1.attālināto mācīšanās nedēļu
Privātās vidusskolas Patnis 121 skolēns un 155 vecāki ir izteikuši viedokli par 1. attālināto mācīšanās nedēļu.


Atzinīgi vecāku vērtējumi par to, ka

 • patīk bērna noskaņojums. Bez stresa patstāvīgi ar visu tiek galā!
 • skolēni apguva jaunas prasmes,
 • patika, ka ir mācību plāns visai nedēłai. Var patstāvīgi organizēt mācību laiku. Skolēni varēja mācīties sev ērtā laikā,
 • bērniem ir vairāk individuālais darbs, bet ne visi ir pie tāda pieraduši. Mani priecē tas, ka bērniem ir jāmācās pašiem plānot darbu un ir palielinātais individuālais pienesums,
 • viss norit gludi, atbilstoši situācijai,
 • pirmajās dienas bija šoks, ka ir ļoti liels darba apjoms un visu vajag bērnam paskaidrot, kopā ar viņu uztaisīt, bet pēc tam kopā iekļaujamies procesā un strādāt kļūst daudz vieglāk,
 • skolotāji izcili bija sagatavojušies, mega ātri ziņoja par to, ja bērnam kaut kas aizmirsās vai kaut ko nebija dzirdējis. Skolotāji bija ļoti koncentrējušies uz to, lai viss ritētu veiksmīgi!
 • bērna vārdiem: “Ir foršāk, bet grūtāk!” Bērns vecākus šonedēļ nav iesaistījis mācību procesā un centās pats tikt galā. Nedēļas nogalē kopīgi pievērsīsimies tiem “astes” uzdevumiem, kur nepieciešama palīdzība,
 • ir bijis sekmīgs modelis, ka bērns mācās patstāvīgi, bet skolotājs kontrolē procesa norisi,
 • ir skaidrs plāns, kuram var sekot līdzi gan bērns, gan vecāki.


Vecāki iesaka. Ir vērts padomāt, ka

 • ar katru dienu bija labāk. Vienīgi vajadzētu samērot dienas darbu apjomu katrai dienai vienādi,
 • skolēni pavada pārāk daudz laika pie datora,
 • jauna pieredze, dienas kārtība, daudz apgūstamās vielas,
 • gribētos vairāk stundu onlainā,
 • bez vecāku palīdzības bērns netiktu galā.


Atzinīgi skolēnu vērtējumi par to, ka

 • nedaudz grūti, bet forši,
 • ļoti jautri, sākumā bija nedaudz grūti, bet ar laiku jau ieies ritmiņā. Konkrēti ar savu klasi varam ļoti labi sadarboties un izpalīdzēt viens otram,
 • manuprāt, bija interesantāk, nekā mācības skolā,
 • skolotāji ir izdomājuši radošus veidus, kā labi iemācīt,
 • liekas, ka ir grūti, bet nav.


Skolēni iesaka. Ir vērts padomāt, ka

 • iespējams pārāk daudz darbu, bet tiešsaistes ir ļoti produktīvas,
 • daļēji liekas, ka mācīšanās ir izstiepta pa visu dienu,
 • nebija viegli, bet ar mammas palīdzību tiku galā,
 • bija labi, bet, zinot mani, es drīz izdegšu ar tālmācību.


Pateicamies visiem Patņiem par ieinteresētību un atbalstu attālinātā mācību procesa nodrošināšanā un viedokļa izteikšanā! #komandasdarbs

Aptaujas kopsavilkums par 1. attālināto mācību nedēļu:

Vecāku viedoklis
Skolēnu viedoklis